36536
Book
In basket
Sekretna historia skarpetek .T. 2 / Justyna Bednarek ; zilustrował Daniel de Latour. - Wydanie I. - Warszawa : Wydawnictwo Poradnia K, 2023. - 148, [6] stron : ilustracje kolorowe ; 25 cm.
(Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ; 6)
Czy wiecie, dlaczego Mona Lisa z obrazu Leonarda da Vinci tak dziwnie się uśmiecha? Słyszeliście może, co wyprawiały skarpetki na Morzu Południowochińskim albo na Dzikim Zachodzie? Jak doszło do powstania w Londynie Opowieści wigilijnej? I co się stało z Łajką, czyli psem, który został wystrzelony w kosmos? A może historia filmu zaczęła się zupełnie inaczej niż piszą o tym w książkach? Takie fascynujące tajemnice można odkryć tylko w napisanych i zobrazowanych na nowo dziejach świata autorstwa dwojga wybitnych autorów: Justyny Bednarek i Daniela de Latoura. Tym razem są to sekretne wydarzenia, które zdarzyły się ludz… skarpetkom od renesansu do współczesności. Historia, sztuka, nauka, literatura, muzyka, film… Wszędzie tam niejedna wybitna skarpetka zostawiła odcisk swojej pięty. Nie wierzycie? To przeczytajcie!
Availability:
Wypożyczalnia
All copies are currently on loan: sygn. Op Bed [Dzieci] (1 egz.)
Notes:
General note
Stanowi t. 6 skarpetkowej sagi : t. 1 Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) ; t. 2 Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) ; t. 2,5 Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik? ; t. 3 Banda Czarnej Frotté. Skarpetki powracają! ; t. 4 Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują! ; t. 4,5 O biało-czerwonej skarpetce i o skarpetce niebiesko-żółtej, a także o wrednych czerwonych rękawiczkach ; t. 5 Sekretna historia ludz... skarpetek.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again